در اینجا شما میتوانید خیلی سریع پاسخ تمام سوالات‌تان را بیابید.

پرتکرارترین و رایج‌ترین سوالات شما عزیزان را به همراه پاسخ کامل آنها آماده کرده‌ایم. درنتیجه، به جای اینکه درگیر سیستم پشتیبانی و انتظار بابت پاسخ خود شوید، خیلی سریع میتواند از اینجا پاسخ سوالات‌تان را بیابید.

طبق تجربه چند ساله‌مان اطمینان داریم پاسخ ۹۹% سوالات شما در این صفحه موجود است.

 

درباره دوره و محتوای آموزشی داخل آن:

دوره آموزشی کسب درآمد دلاری دقیقا چیست؟

این یک دوره آموزشی است که شامل جلسات کاملا تصویری میباشد. در این دوره روش‌های مختلف و اصولی کسب درآمد دلاری را معرفی و آموزش میدهیم و نکات مهم مثل نحوه کسب درآمد و تبدیل درآمدها به ریال و نقد کردن آنها توضیح داده میشود و همچنین نکات الزامی مهم مثل دور زدن تحریم‌ها گفته میشود.

آیا این دوره همان بازار فارکس، یا تبلیغات کلیکی یا الیمپ ترید است؟

خیر! از آنجایی که روش‌های کسب درآمد دلاری مختلفی وجود دارد، ما تلاش کرده‌ایم تا کارآمدترین و اصولی‌ترین روش‌ها را آموزش بدهیم و از آموزش روش‌های غیر اصولی یا روش‌هایی که میزان موفقیت در آنها خیلی کم است خودداری کرده‌ایم.

برای این کاار چقدر سرمایه اولیه نیاز است؟

ما در این دوره هم روش هایی را معرفی میکنیم که سرمایه نیاز نداشته باشد و هم روش هایی که با سرمایه کم بتوان کار کرد، اما اکثر کارهای نیاز به سرمایه ندارند، فقط در نظر داشته باشید که در حدود کمتر از ۱ میلیون تومان برای اقدامانی مثل افتتاح حساب paypal ممکن است نیاز باشد بپردازید.

ساخت حساب کاربری / پروفایل / دسترسی به اکانت

چطور میتوانم حساب کاربر ایجاد کنم

چنانچه تا این لحظه حساب کاربری نداشته‌اید میتوانید از این لینک اقدام به ثبت‌نام کنید:

https://kargozinan.com/register/

چطور میتوانم به حساب کاربری‌ام وارد شوم و فایل‌ها را دانلود کنم؟

برای ورود به حساب کاربری‌تان از این لینک استفاده کنید:

https://kargozinan.com/login/

جهت دسترسی به دانلودها و آپدیت‌ها میتوانید پس از ورود به سایت، از این لینک استفاده کنید:

https://kargozinan.com/my-account/downloads/

من آدرس ایمیل یا مشخصاتم را اشتباه وارد کرده‌ام

متاسفانه به دلایل امنیتی و رهگیری حساب‌های کاربری امکان ویرایش یا تغییر ایمیل وجود ندارد.

جلسات، آپدیت‌ها و دانلودها:

این دوره چند جلسه خواهد داشت؟

هیچ حد و مرزی برای این دوره قائل نشده‌ام و قصد داریم در حد توانمان تا حد ممکن این دوره را مادام‌العمر ادامه و آپدیت کنیم.

تا کنون چند جلسه منتشر شده است و چگونه دانلود کنیم؟

تا این لحظه ۳ جلسه از دوره منتشر شده است و در پروفایل افرادی که دوره را خریداری کرده‌اند قرار گرفته است.

چنانچه نیاز به دسترسی به ۳ جلسه دارید وارد پروفایل خود و سپس بخش دانلودها بشوید:

https://services.kargozinan.com/my-account/

تاریخ انتشار جلسات بعدی و نحوه چگونه است؟

هیچ تاریخ ثابتی برای انتشار جلسات وجود ندارد و ما طبق یک برنامه حدودی (مثلا ماهیانه) جلسات را منتشر میکنیم، اما به هیچ یک از کاربران محترم هیچ قول قطعی درباره تاریخ دقیق انتشار جلسات داده نخواهد شد و بدیهی است که ممکن است در این فرآیند، به خصوص با توجه به سیاست تحریم‌ها شاهد تاخیراتی نیز باشیم، اما ما تمام تلاشمان را میکنیم که تا حد ممکن جلسات را سریع‌تر آماده شوند.

مشکلات پرداخت، عدم دسترسی به دانلودها:

من خرید را با موفقیت انجام دادم اما نتوانستم دانلود کنم

وقتی خرید انجام میشود، توسط درگاه پرداخت بانکی شما به صفحه دانلود هدایت میشوید. اما برخی اوقات ممکن است به دلایل مختلف (مثل افت سرعت اینترنت‌تان) به صفحه دانلود هدایت نشوید. در اینجا ۲ حالت پیش می‌آید:

  1. خرید موفقیت‌آمیز بوده است
  2. خرید ناموفق تلقی میشود

اگر خرید موفق بوده باشد با مراجعه به آدرس صفحه:

https://kargozinan.com/account/downloads/

شما میتوانید لینک دانلودها را ببینید و دانلود کنید.

اگر در آدرس بالا هیچ فایل دانلودی برای شما وجود ندارد، خرید شما ناموفق بوده است، یعنی مبلغی از حساب شما کسر نشده است و یا اگر کسر شده است برگشت خورده است و میتوانید مجددا اقدام به خرید نمایید.

پول از حساب من کسر شد و مبلغ به حسابم برنگشته است

در برخی از مواقع ممکن است مبلغ از حساب شما کسر گردد، اما شما با موفقیت به صفحه پذیرنده (سایت کارگزینان) برنگردید. در این مواقع با اینکه پول از حساب شما کسر شده است اما بانک این تصور را خواهد داشت که تراکنش شما ناموفق بوده است و در نتیجه خرید تراکنش شما را برگشت میزند.

در نظر داشته باشید که تراکنش‌های برگشتی و کنسلی یا در همان لحظه به حساب‌تان برمیگردد و یا طبق گفته خود بانک و سیستم پرداخت شاپرک نهایتا تا ۷۲ ساعت به حساب‌تان برگشت میخورد.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که معمولا در تراکنش‌های برگشتی بانک برای شما اس ام اس برگشت مبلغ را ارسال نمیکند و شما باید خودتان به پرینت و موجودی حساب‌تان مراجعه کنید تا از برگشت پول اطمینان حاصل کنید.

نکته مهم: چنانچه مبلغ از حساب شما کسر شد و پس از ۷۲ ساعت به حساب‌تان برگشت داده نشد لطفا یک ایمیل به آدرس support@kargozinan.com ارسال بفرمایید و تاریخ دقیق خرید و شماره کارتی که با آن خرید را انجام داده اید را در متن ایمیل ذکر کنید تا تراکنش شما توسط ما از بانک رهگیری شود.

دریافت هدایا (گیفت کارت – مستر کارت):

نحوه دقیق دریافت هدایا چگونه است؟

نحوه دقیق دریافت هدایا در دقایق پایانی جلسه اول توضیح داده شده است (به ویدئو جلسه اول مراجعه کنید)

من ویدئو را ارسال کرده‌ام، چقدر باید منتظر بمانم؟

پس از آنکه شما ویدئو را برای ما ارسال میکنید در صف بررسی ویدئوها قرار میگیرد و با توجه به حجم بالای ویدئوها و بررسی نوبتی ویدئوها ممکن است بین چند روز الی چند هفته زمان‌بر باشد، لذا خواهشمندیم با توجه به این موضوع از ارسال پیام‌های مکرر و مجدد جهت بررسی ویدئو خودداری کنید و با صبر و شکیبایی منتظر دریافت پاسخ از طرف کارشناس مربوطه باشید.

آیا هدایا به صورت تضمینی و قطعی قابل دریافت است؟

توجه داشته باشید که همان طور که از معنی کلمه هدیه مشخص است، به عنوان جز الزامی محتوای داخل خود بسته نیست!

این هدایا توسط واسطه‌هایی که با آنها در ارتباط هستیم به صورت محدود به ما تعلق میگیرد و ما نیز این هدایا را تقدیم شما میکنیم. اما از آنجایی که ما خودمان صادر کننده این هدایا نیستیم و صرفا فقط از واسطه‌ها دریافت و تقدیم شما میکنیم، به هر دلیلی این امکان وجود دارد که در بازه‌های خاص زمانی این هدایا را موجود نداشته باشیم و نتوانیم تقدیم کنیم. در نتیجه خواهشمندیم کاربران محترم در صورتی که با کسری موجودی هدایا مواجه شدیم، با صبر و بردباری ما را در مکاتبات بعدی موجودی هدایا یاری کنند و در نظر داشته باشند که این هدایا به عنوان یک بخش مازادی از بسته کسب درآمد دلاری هستند و جز وظایف و الزامات ارائه از جانب ما نمیباشد.

هرچند مجموعه کارگزینان تمام تلاشش را میکند که همواره هدایا به موقع و با احترام تحویل شرکت‌کنندگان محترم دوره شود.

گارانتی بازگشت وجه

شرایط استفاده از گارانتی چگونه است؟

اگر شما تمام جلسات دوره را مشاهده و طبق آنها پیش بروید و به درآمد نرسید، بدون هیچ پرسش و پاسخ، و بدون هیچ چون و چرایی گارانتی قابل انجام است و معیار تشخیص ما فقط و فقط ادعای خود کاربر است. یعنی اگر کاربر به هر دلیل شخصی یا غیرشخصی درخواست استرداد وجه بدهد، درخواست او پذیرفته میشود و طبق قوانین سایت مبلغ وی استرداد داده میشود.

چقدر طول میکشد تا طبق گارانتی مبلغ استرداد داده شود؟

از زمان ثبت درخواست شما در صفحه مخصوص گارانتی، نهایتا بعد از ۷۲ ساعت کاری، مبلغ شما به شماره کارتی که جهت واریز ثبت میکنید استرداد داده میشود.

اسکرول به بالا